Projekt “European Living Library for Young Citizens” je bil organiziran v grškem Solunu od 23. do 26. avgusta 2021. V projekt je bilo vključenih več kot 100 udeležencev, vključno s 33 povabljenimi udeleženci iz mest Beograd (Srbija), Quart de Poblet (Španija), Skopje (Severna Makedonija), Sarajevo (Bosna in Hercegovina), Ljubljana (Slovenija) in Bruselj (Belgija). Vsaka živa knjiga, ki je bila prisotna, je pravzaprav oseba z edinstveno identiteto in življenjsko zgodbo, ki jo je pripravljena deliti z vsemi, ki pokažejo pripravljenost poslušati. Meščani Soluna vseh starosti, spolov in okolij so si bili pripravljeni “izposoditi” naše knjige in imeti z njimi zanimive razprave.
Žive knjižnice so bile organizirane s podporo programa Evropske unije, Evropa za državljane. Namen projekta je pripeljati Evropsko živo knjižnico v različna mesta Evrope z idejo o spodbujanju dialoga med državljani različnih držav in socialno-ekonomskih okolij ter razbijanju predsodkov in stereotipov med njimi.
Ostanite z nami in spremljajte naše delo, saj nameravamo Živo knjižnico pripeljati v Sarajevo, Skopje, Valencio, Ljubljano in Beograd. Ne zamudite priložnosti, da postanete del prizadevanj za izgradnjo razumevanja med evropskimi državami in ljudmi.